Home    Opleidingen/Trainingen     Workshops    Kinder aanbod    Nieuws & Inspiratie    Artikelen    Docenten    Contact

 Bijscholing

 Muziek Spel & Beweging©

 

Bijscholingscursus voor volwassenen

 

 

Wil je leren werken met kinderen vanuit de disciplines muziek, dans, drama en kinderyoga? 

Dit is mogelijk met de bijscholing Muziek, Spel & Beweging.

Kinderen beleven veel vreugde aan muziek en ervaren de combinatie met beweging nog als een vanzelfsprekende eenheid. Omdat bewegen op muziek voor kinderen zo leuk is, kunnen bewegingsspelletjes een goede afwisseling betekenen voor het kind dat tegenwoordig veel tijd zittend doorbrengt op school, achter computer en televisie.

Ook heeft neurologisch onderzoek aangetoond dat met de ontwikkeling van gevoel, intuïtie en kunstzinnige vermogens in onderwijs en opvoeding een natuurlijk evenwicht tussen beide hersenhelften kan worden bevorderd.

  

                            Op reis door de Jungle

  

                                 

             met de helikopters    een weg hakken door      oerwoudmuziek          dansende apen        brullende leeuwen

                   opstijgen             het oerwoud

 

Bij Muziek, Spel & Beweging wordt bij het kind geappelleerd aan o.a. muzikale, (senso-)motorische, emotionele en sociale ontwikkelingsgebieden. Daarom kan Muziek, Spel & Beweging een plezierige en veelzijdige vorm zijn om met kinderen te werken in o.a. (muziek)onderwijs, kinderopvang, muziek op schoot, bewegings-/creatieve lessen en therapie, maar ook voor ouders en begeleiders die zich willen verbreden en verdiepen in het omgaan en spelen met kinderen, met als doel een bijdrage te leveren aan de totale ontwikkeling van het kind. De bijscholing Muziek, Spel & Beweging is ook uitermate geschikt voor kinderyogadocenten die  spelvormen rond dansexpressie, drama, kinderyoga en muziek willen leren combineren in hun lessen.

 

 

Inhoud 

 

De cursisten leren vanuit de invalshoeken muziek, spel & beweging te werken en deze mogelijkheden te integreren in hun praktijksituatie. 

De inhoud van de bijscholing is gericht op het werken met kinderen vanaf de leeftijd van 4 jaar. Centraal staan: eigen beleving, synthese van de drie werkvormen muziek, spel & beweging en de koppeling naar het eigen werkveld. Er wordt gewerkt vanuit de vakken muziek, dansexpressie, drama/spel en kinderyoga.

In het theoretische gedeelte komen inzicht in de ontwikkelingsgebieden, methodiek, didactiek en lesopbouw aan de orde.

In het praktische gedeelte wordt o.a. gewerkt vanuit:

 

 ·     transformatie van muziek naar beweging 

 ·     liedrepertoire

 ·             kennismaking met verschillende muziekstijlen en de werking en toepassing daarvan

 ·     gebruik van instrumenten

 ·     elementaire danstechnieken

 ·     vergroting en intensivering van eigen bewegingsvocabulaire

 ·     bewegen met gebruik van materialen

 ·     diverse expressievormen vanuit drama

 ·     bewustwording van waarneming/ mimiek/ stemgebruik

 ·     kindgerichte ademhalings-/ concentratie-/ houdingsoefeningen

 ·             visualisaties en stiltespel

 

Enkele reacties oud-cursisten lees verder....

 

Toelating

 

De cursus is bedoeld voor deelnemers die voldoende affiniteit hebben met een van de onderdelen muziek, drama of beweging (dans, yoga e.d.) en in hun praktijk met kinderen (willen gaan) werken.

   

Afronding

   

De bijscholing wordt afgesloten met het geven van een praktijkles en het maken van een lesmap. Deze lesmap bevat een beperkt aantal zelfontworpen lessen, welke zijn gerelateerd aan het eigen werkveld. Bij positieve afronding ontvangen cursisten een certificaat. 

  

  

Plaats, duur en kosten

  

Leslocatie opleiding: Nijmegen  (zondagen)

    

  

Start september 2010 Bijscholing Muziek, Spel & Beweging

De bijscholing Muziek, Spel & Beweging bestaat uit 10 lesdagen (11.00 - 16.30) gedurende 1 jaar

 

Data bijscholing 2010/2011:   12-9 /17-10 /21-11 /za 4-12 /16-1 /13-2 /20-3 /10-4 /8-5 /5-6-2011 

     

De kosten bedragen:   890,-

Kortingsprijs € 1600,- bij gelijktijdige inschrijving voor de bijscholing Muziek, Spel & Beweging en opleiding Holistische Kinderyoga of vervolg opleiding Kinderyogatherapie. 

    

Voor verdere informatie over de opleiding Holistische Kinderyoga klik hier of over de opleiding Therapeutische Kinderyoga klik hier. Dit geldt ook als de opleidingen aansluitend worden gevolgd.

  

 

Onze locatie in Nijmegen is tevens goed bereikbaar vanuit België. Vanuit België (grens Turnhout/ Eindhoven) naar Nijmegen is het met de auto 1 uur rijden. Steeds meer Belgen weten onze opleidingen te vinden.

  

  

  

  
Home    Opleidingen/Trainingen     Workshops    Kinder aanbod    Nieuws & Inspiratie    Artikelen    Docenten    Contact

                                                                                                                            Copyright © Arterre 

                                              Van deze website mag  zonder toestemming geen tekst of beeldmateriaal worden vermenigvuldigd.